UNIVERSITY INTERSCHOLASTIC LEAGUE
OFFICIAL MARCHING EVENT RESULTS
DATE of EVENT 10/18/2014 School Year: 2014 - 2015  EAST ZONE Region: 2
Judges: 1. Russ Rutherford - Tioga 2. Phil Alvarado - Richardson 3. Rick Baker - Arlington
Seq 1st or NV GP Conf # Stus  School  City  Director 1 2 3 Final Entry #
Varsity  2A  32  Alvord High School  Alvord  Raquel Silva 1 3 2 2 14207
Varsity  3A  32  Ponder High School  Ponder  Aaron Noland
Steven Carnley
2 1 1 1 14170
Varsity  3A  25  Boyd High School  Boyd  Josh McDaniel
Billy Hazard, Chris Barron
1 2 3 2 14305
Var-Composite  3A  55  Callisburg High School  Callisburg  Odis Bonner
Monte Ashcraft
1 2 2 2 14060
Var-Composite  3A  69  Nocona High School  Nocona  Andrew Herrera
Einar Phillips, Angela Graham
2 2 2 2 14454
Varsity  3A  41  Jacksboro High School  Jacksboro  Brian Beeson
Ray Velasquez
1 2 2 2 14762
Varsity  3A  83  Pilot Point High School  Pilot Point  Daniel Balkema
Adan Garcia
1 1 1 1 14376
Varsity  3A  60  Paradise High School  Paradise  William Altz
Dwight Hardin
2 2 2 2 14423
Varsity  4A  40  Gainesville HS  Gainesville  Taylor Kami
Joseph Gatlin
2 2 2 2 15030
10  Varsity  4A  140  Lake Worth High School  Fort Worth  Colin Kading
Kelly Carroll, Nicolas Salazar, Caitlyn Murray
2 2 2 2 14150
11  Varsity  4A  90  Bridgeport High School  Bridgeport  Hughlen White
Kevin Elliston
2 1 2 2 14534
12  Varsity  4A  74  Mineral Wells High School  Mineral Wells  Cristobal Garcia
David Baggett, Brittany DeLaVergne
1 2 1 1 14765
13  Varsity  4A  100  Sanger High School  Sanger  Jimmie Exline
Angela Lee, Mary Thornburg, Stephanie Aceves, Kaleen Colvin, Christopher Downs, Vincent Morris
1 1 1 1 14239
14  Varsity  4A  115  Decatur High School  Decatur  Eric McNiel
Cody Knott, Ginger Dillard, Shelby Dickinson
1 2 1 1 13990
15  Var-Composite  4A  95  Krum High School  Krum  Carol Turner
Steve Scher, AJ Covey, Russ Callahan, Janna Callahan, Erin Easley, Ariel Supinger
1 1 1 1 13914
16  Varsity  4A  120  Aubrey High School  Aubrey  Ron Chapman
Chris Davis, Danielle Whiteside, Chris Coltman, Tina Chapman
1 1 1 1 14515
17  Var-Composite  4A  117  Argyle High School  Argyle  Kathy Johnson
Michael Lemish, Asa Burk, Evan Fletcher, Bojan Gutic, James McNair
1 1 1 1 14145
18  Varsity  5A  204  Azle High School  Azle  Shawn Murphy
Kim Murphy, Richard Kearns, Debra Oldroyd
1 1 1 1 14771
19  Varsity  5A  195  Boswell High School  Fort Worth  Dimas Delgado
David Kirkley, Stuart Spoon, Tyler Orbison, Anna Torres, Aaron Sanderson, Randy Ritchie
1 1 1 1 14260
20  Varsity  5A  100  Brewer High School  Fort Worth  Stephen Shadman
Lance Libby, Keith Duke
1 2 1 1 15021
21  Varsity  5A  230  Saginaw High School  Saginaw  Matt Pearson
Alyson Holley, Jason Jerger, Art Juhl
1 1 1 1 14143
22  Varsity  5A  180  Chisholm Trail High School  Fort Worth  John Canfield
Derrick Doyle, Hannah Harvey, Molly Owen, Rachel Holland, and Jarret Lumsden
1 1 1 1 14895
23  Varsity  5A  150  Denton High School  Denton  Brian Wilson
Jesse Woolery, Bob Brannock
1 1 1 1 14171
24  Varsity  6A  170  Fossil Ridge High School  Keller  Brad Allen
Kris Quaale, Blake Warren, Ben Moore
1 1 1 1 14808
25  Varsity  6A  250  Keller High School  Keller  Mark McGahey
Frank Chapple, Ryan Heath, Daniel Bloss
1 1 1 1 14361
26  Varsity  6A  146  Guyer High School  Denton  Amy Woody
Ellis Hampton, Zack Anderson
1 1 1 1 15007
27  Varsity  6A  300  Timber Creek High School  Keller  Darla McBryde
Brad Toth, Kayla Nelson, Chad Mason
1 1 1 1 14885
28  Varsity  6A  153  Northwest High School  Justin  Paul Elder
Chad Gibson, Frank Gonzalez, Matt Block
1 1 2 1 14768
29  Varsity  6A  170  Byron Nelson HS  Trophy Club  Jed Weeks
Jim Boulet, Michael Moore
1 1 1 1 14408
30  Varsity  6A  190  Central High School  Keller  Kevin McNulty
Kai Rudnick, Matt Stephens, Jessica Maus, Daniel Hartselle
1 1 1 1 15032
31  Varsity  6A  154  Ryan High School  Denton  Edward Russell
Lee Smith, Mary Brown, Keli Jones, Breana Peden
1 1 2 1 14958